WOOD & Company je přední středoevropskou finanční a investiční skupinou s více než 28 lety zkušeností ve finančním odvětví. Stabilní zázemí společnosti a bohaté zkušenosti členů našeho týmu s hlubokými znalostmi realitního trhu nás přivedly k založení fondu zaměřeného primárně na nemovitostní trh. Našim investicím důvěřujeme a každé rozhodnutí pečlivě zvažujeme, právě proto máme ve fondu vložené vlastní prostředky a preferujeme diverzifikované složení nájemníků zaručující výnosnost do budoucna. Klíčovými pilíři naší investiční strategie jsou důsledné řízení likvidity, kvalita portfolia a jeho aktivní správa. 

Investiční fond byl založen v roce 2016 pod strukturou SICAV, která umožňuje flexibilně vytvářet podfondy s odlišnou investiční strategií. V rámci této struktury vedeme v současnosti dva realitní podfondy. WOOD & Company Retail podfond*, zaměřený na segment obchodních a administrativních center, a WOOD & Company Office podfond**, zaměřený na prémiové kancelářské budovy. 

Z geografického pohledu jsou realitní podfondy zaměřeny především na region střední Evropy, především pak na Českou republiku a Slovensko. Obě země se těší ekonomickému růstu a politické stabilitě, rostoucí tržní likviditě a zájmu domácích i zahraničních investorů o místní komerční nemovitosti. Nízké riziko zemí se odráží v nejvyšších ratinzích v rámci regionu, a tedy i v relativně nízkých nákladech na financování.

Výkonnost obou podfondů za rok 2018 byla oceněna Hospodářskými novinami a Institutem strategického investování (ISTI) při pražské VŠE. V rámci průzkumu TOP Realitní fondy 2018, který se zabývá vyhodnocováním realitních fondů na základě jejich výnosnosti, velikosti a míst působnosti, získaly oba podfondy nejvyšší umístění v kategorii fondů kvalifikovaných investorů. WOOD & Co. Retail podfond se s výnosností 17,46 % umístil na první příčce. WOOD & Co. Office podfond obsadil s výnosností 14,95 % místo druhé. 

* Změna názvu k 24. 6. 2019. Původní název: WOOD & Company Realitní podfond I.
** Změna názvu k 24. 6. 2019. Původní název: WOOD & Company Czechoslovak High-Yield Realitní podfond

Realitní investice s WOOD & Co.

Naše realitní fondy nabízí kvalifikovaným investorům atraktivní příležitost podílet se na investicích do kvalitních a významných komerčních nemovitostí, které jsou svým rozsahem a velikostí, mimo běžný dosah samotného investora. Přinášíme zkušenosti a expertízu, díky kterým dokážeme rychle identifikovat zajímavé příležitosti a vyjednat výhodné akviziční podmínky.

Oba podfondy (WOOD & Company Office podfond a WOOD & Company Retail podfond) jsou založené jako otevřené a více-aktivové za účelem dlouhodobého zhodnocování prostředků prostřednictvím diverzifikovaného portfolia nemovitostí. Podfondy jsou určené pro kvalifikované investory. Cílený dlouhodobý výnos činí okolo 8-10 % p.a. 

Minimální investice je 125 000 EUR, případný eurový ekvivalent 1 mil. CZK, pokud individuálně schválí administrátor podfondu. Doporučený investiční horizont je 5 a více let. 

Proč investovat do trhu nemovitostí? 

 • Nemovitosti historicky patří mezi nejvýznamnější držitele hodnoty, díky jejich přirozeně omezené nabídce a užitku pro široký okruh uživatelů
 • Koupě nemovitostí je spolufinancována výhodným bankovním financováním, což ve výsledku zvyšuje výnosnost investice pro jednotlivé investory. Investor se podílí nejen na výnosech ze zhodnocení nemovitosti v průběhu doby jejího vlastnictví, ale i na výnosu z potenciálně rostoucí hladiny nájemného nad úroveň pevně stanovené výše splátek úvěru
 • Investoři vysoce oceňují především odolnost hodnoty nemovitostí vůči ekonomickým poklesům a krátkodobým tržním pohybům, což je umožněno zasmluvněným nájemným na několik let dopředu
 • Zahrnutí nemovitostí do investičního portfolia zvyšuje diverzifikaci portfolia a stabilizujete jeho hodnotu; kvůli nízké korelaci výnosů z nemovitosti s ostatními třidami aktiv se totiž snižuje celková volatilita výnosů investorského portfolia
 • Nájemné bývá smluvně indexováno, což vytváří přirozenou ochranu peněžních toků a investorských výnosů před inflací
WOOD & Company Office podfond

WOOD & Company Office podfond byl založený v roce 2017 jako otevřený a více-aktivový podfond se zaměřením primárně na kvalitní kancelářské nemovitosti v Praze a Bratislavě. Pokud vyvstanou dostatečně atraktivní příležitosti, tak i (a) jiné typy komerčních nemovitostí, (b) nemovitosti v dalších lokalitách mohou být do budoucna zváženy. Cílený dlouhodobý výnos pro investory podfondu činí okolo 8-10 % p. a.

Aktuální tržní ocenění portfolia nemovitostí podfondu, s celkovou pronajímatelnou plochu více než 128 tis. m², přesahuje 260 milionů EUR (k 31. 12. 2018).

Hodnota investiční akcie podfondu (EUR)

Klíčové informace o podfondu

Celková pronajímatelná plocha 128 000 m²
Počet aktiv 5
Druh aktiv Kancelářské budovy v Praze a Bratislavě
NOI (2018) ~ 20,5 mil. EUR
Průměrná obsazenost ~ 96 %
WAULT ~ 3,7 let
Aktuální ocenění (RICS) 260 mil. EUR
Aktuální míra zadluženosti ~ 63 %

Bratislava V.
Zobrazit více informací

Aupark Tower je prémiová kancelářská budova třídy A s celkovou pronajímatelnou plochou 32 600 m². Budova je přímo napojená na nejnavštěvovanější obchodní centrum Aupark, jedno z prvních center v Bratislavě. Aupark se nachází ve vyhledávané části města v blízkosti dálničních spojení na Vídeň, Brno a Budapešť. V bezprostřední blízkosti leží park Sad Janka Kráľa a vyhlídková věž UFO. Historické centrum města je vzdáleno pouhých 10 minut chůze.

Diverzifikované složení nájemníků zaručuje stabilní peněžní tok a silný potenciál pro budoucí rozvoj. Mezi dlouhodobé nájemníky budovy patří významné slovenské i mezinárodní společnosti. Přibližně 65 % výnosu pak zajišťují tři klíčoví nájemníci, kterými jsou společnosti O2, ESET a AT&T. Budova disponuje flexibilní strukturou podlaží, vycházející vstříc potřebám nájemníkům různého typu, a nabízí dobrý poměr parkovacích míst k pronajímatelné ploše.

Za akvizici budovy do realitního portfolia získala WOOD & Co. prestižní ocenění za nejlepší investiční transakci na trhu komerčních nemovitostí na CIJ Awards Slovakia 2018. Budova je navíc ohodnocena ratingem BREEAM Excellent.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele 

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Excellent
Počet pater 22 (z toho 21 nadzemních a 1 podzemní)
Pronajímatelná plocha 32 600 m²
Parkování 1:42 (763 míst)
Datum kolaudace a developer 2008, HB Reavis Group 
Datum akvizice červen 2018

Lokalita

Bratislava IV.
Zobrazit více informaci

WESTEND Tower je 16-ti patrová kancelářská budova o celkové pronajímatelné ploše 8 400 m². Nemovitost nacházející se v atraktivní lokalitě bratislavské Patrónky patří mezi jedno z nejmodernějších business center ve městě. WESTEND Tower těží z vynikající polohy uprostřed kancelářské čtvrti v blízkosti historického centra města. Dobrou dopravní dostupnost pak zajišťuje nedaleké dálniční spojení na Prahu, Brno, Vídeň a Budapešť. Součástí projektu je jediný parkovací dům v lokalitě Patrónky s 548 parkovacími místy na pěti podlažích.

Nemovitost představuje aktivum s nadstandardním výnosem a stabilním příjmem ve střednědobém horizontu. K diverzifikaci výnosu  pak významně přispívají flexibilní nájemní podmínky. Budova nabízí inovativní nájemní koncept Flexi, který se osvědčil malým a začínajícím podnikům, jelikož umožňuje alternativní pronájem plochy odpovídající potřebám menších týmů. Větší společnosti pak mají většinou k dispozici celá podlaží budovy. 

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída B+
Počet pater 16
Pronajímatelná plocha 8 400 m²
Parkování 1:13 (548 míst)
Datum kolaudace a developer 2002, J&T Global
Datum akvizice  30. června 2017

Lokalita

Bratislava III.
Zobrazit více informací

Lakeside Park je reprezentativní kancelářská budova třídy A nacházející se ve známé obchodní čtvrti, Nové Mesto, v Bratislavě. Centrum města je vzdálené pouhé čtyři kilometry a umístění budovy na křižovatce dvou hlavních cest zajišťuje dobré dopravní spojení na letiště i do rezidenčních čtvrtí.

Mezi hlavní přednosti budovy patří vysoká obsazenost nájemníky z řad renomovaných mezinárodních společností, nadstandardní velikost podlažní plochy na patro a výjimečná průměrná délka platnosti nájemních smluv (WAULT). Přibližně 45 % příjmu generuje významná mezinárodní společnost AT&T, která nedávno prodloužila smlouvu na dalších deset let. Rozlehlý pozemek navíc umožňuje výstavbu dalších fází projektu, na který již bylo vydáno územní rozhodnutí i stavební povolení.

Nemovitosti byl udělen certifikát kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good
Počet pater 20
Pronajímatelná plocha 26 000 m²
Parkování 1:51 (484 míst)
Datum kolaudace a developer 2008, TriGranit
Datum akvizice červen 2018

Lokalita

Bratislava II.
Zobrazit více informací

BBC 5 je prestižní kancelářská budova v centru moderní obchodní čtvrti v Bratislavě. Komplex se skládá ze tří odlišných budov třídy B+ a poskytuje flexibilní rozložení podlaží pro malé společnosti i velké korporace.  Diverzifikovaný příjem je zajištěn více než 35 nájemníky, z čehož 62 % příjmu generují významné společnosti jako Accenture, ING Bank nebo Asseco Solutions. Nájemníci budovy mají k dispozici atraktivní prostory s výhledem na město a kvalitní zázemí služeb.

Nemovitost je atraktivní nejen dobrou polohou s výbornou dopravní dostupností, ale také díky široké nabídce parkovacích možností a vysokému stavebnímu standardu.

Budově byl navíc udělen uznávaný ekologický certifikát BREEAM Very Good.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída B+
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good
Počet pater 8-12
Pronajímatelná plocha 37 200 m²
Parkování 1:36 (908 míst)
Datum kolaudace a developer 2004,  Immocap
Datum akvizice prosinec 2018

Lokalita

Galerie

Praha 6
Zobrazit více informací

Hadovka Office Park je moderní kancelářská budova třídy A/B s celkovou pronajímatelnou plochou 24 900 m². Budova se nachází v renomované lokalitě uprostřed rezidenční čtvrti městské části Prahy 6. Její umístění přímo na ulici Evropská, v těsné blízkosti tramvajových zastávek a 5 minut chůze od stanice metra Dejvická, zaručuje výborné spojení do centra města i na pražské letiště Václava Havla.

Díky aktivní správě budovy jsou prostory dlouhodobě obsazeny významnými nájemníky z řad mezinárodních i českých společností, jako MSD (Merck & Company), CapGemini nebo Abbott. Budova disponuje velmi dobrým poměrem parkovacích míst k pronajímatelné ploše, nabízí kvalitní zázemí a široký rozsah služeb. Nájemníci mají k dispozici restauraci, kavárnu, nově vybavené fitness centrum, taneční studio a společnou terasu pro relaxaci. 

Hadovka byla ohodnocena ratingem BREEAM Very Good a od roku 2010 bylo do její renovace investováno přibližně 4 mil. EUR. 

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A/B
Certifikace kvality a udržitelnosti  BREEAM Very Good
Pronajímatelná plocha 24 900 m²
(vč. retailových a skladovacích prostor)
Počet pater 7 (z toho 5 nadzemních a 2 podzemní)
Parkování 1:53 (403 míst)
Datum kolaudace a developer 2001, Hochtief
Datum akvizice  2018

Lokalita

Praha 4
Zobrazit více informací

The Greenline se nachází podél ulice 5. května s přímým vjezdem z pražské magistrály. Budova nabízí výbornou dopravní dostupnost na lince metra C (stanice Kačerov) v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky a pouhých 10 minut od centra Prahy. Budova je plně pronajata renomovaným společnostem z oblasti IT a automobilového průmyslu. Mezi největší nájemce patří Huawei Technologies, Nordic Telecom 5G, Kia Motors Czech a česká vývojářská společnost SCS Software, která za své interiéry získala ocenění Zasedačka roku 2017.

Budova získala za šetrný přístup k životnímu prostředí certifikát LEED Gold. Budova disponuje řadou moderních technologií, například nájemcům nabízí dobíjecí stanice pro elektrická a hybridní vozidla a kompletní vybavení pro cyklisty. V nejvyšších patrech se nachází dvě zelené pobytové terasy s výhledem na Prahu. K dispozici jsou služby restaurace, moderní kavárny, odpočinkové zóny a konferenční prostory.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti LEED Gold
Počet pater 11 (7 nadzemních a 4 podzemní podlaží)
Pronajímatelná plocha (GLA) 17 500  m²
Parkování 1:72 (236 míst)
Datum kolaudace a developer 2015, Karimpol
Datum akvizice listopad 2019

Lokalita

Galerie


 • Podfond byl založen s dlouhodobou vizí přinášet svým investorům nadstandardní výnosy z investic do nemovitostí.
 • Tým WOOD & Co. je aktivně zapojen do strategického rozhodování o správě a rozvoji jednotlivých nemovitostí.
 • Podfond se zejména zaměřuje na kvalitní kancelářské budovy v kategoriích A a B+, které jsou umístěny v lokalitách s velmi dobrou dopravní dostupností, zajišťující dlouhodobý růstový potenciál. Aktiva vybíráme na základě kvalitní skladby nájemníků, díky čemuž je zajištěn stabilní peněžní tok. 
 • Veškerá portfoliová aktiva budou financována bankovními úvěry s konzervativními parametry, tzn. hodnota ukazatele LTV (loan to value, výše půjčky k hodnotě nemovitosti) nebude překračovat 70%; křížové zástavy a garance nebudou poskytovány.

Indikativní podmínky pro investory podfondu

Investiční horizont Doporučený investiční horizont je min. 5 let (mohou se na něj vztahovat ustanovení o pozastavení vydávání nebo odkupování investičních akcií)
Měna EUR
Minimální investice 125 000 EUR nebo eurový ekvivalent 1 mil. CZK v případě individuálního schválení administrátorem podfondu
Oceňování podfondu  K 31. prosinci kalendářního roku
Založení podfondu 24. května 2017 (datum registrace u ČNB)
Zahájení investiční činnosti podfondu 30. června 2017 (datum první akvizice)

 

Struktura poplatků pro investory podfondu

Vstupní poplatek 2 % z investice nebo dle dohody
Manažerský poplatek 1 % ročně z objektivní hodnoty podfondu
Výkonnostní odměna 10 % z navýšení hodnoty do 10 % čistého výnosu a 15 % z navýšení hodnoty nad 10 % (princip high-water mark)
Výstupní poplatek 0 %

 

 • Vstupní poplatek se platí jednorázově při prvotní investici a vztahuje se k výši zainvestované částky
 • Manažerský poplatek je stanovován jako 1 % ročně z hodnoty kapitálu podfondu dopočtené na základě posledního dostupného ocenění. Alikvotní část fixního manažerského poplatku je hrazena čtvrtletně
 • Výkonnostní odměna je stanovena následujícím způsobem:
  • pokud je změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím nižší či rovna 10%, výkonnostní odměna se počítá jako 10 % z této změny;
  • Pokud změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím přesahuje 10 %, počítá se výkonnostní odměna stejným způsobem jako výše uvedené plus 15 % ze změny hodnoty přesahující 10%
 • Princip high-water mark: jako high-water mark se označuje nejvyšší historické ocenění, kterého podfond dosáhl. Tento princip zajišťuje, že v případě neuspokojivé výkonnosti podfondu výkonnostní odměna nebude vyplacena. Například pokud ocenění podfondu klesne, žádná výkonnostní odměna nebude uplatněna do doby, než hodnota podfondu opět převýší high-water mark. V takovém případě výkonnostní odměna bude počítána z hodnoty nad high-water mark
WOOD & Company Retail podfond 

WOOD & Co. Retail podfond, založený v roce 2016, je otevřený podfond zaměřený na segment obchodních a administrativních center. Podfond vlastní jedno z největších obchodních a administrativních center v Praze, komplex budov Galerie Harfa a Office Park Harfa, které se nachází v bezprostřední blízkosti O2 arény. Od července 2019 je součástí portfolia podfondu moderní obchodní centrum Krakov v pražských Bohnicích.

Cílený dlouhodobý výnos pro investory podfondu činí okolo 8-10 % p.a.

Aktuální tržní ocenění nemovitostí podfondu přesahuje 206 milionů EUR.

Hodnota investiční akcie podfondu (EUR)

Klíčové informace o podfondu
Celková pronajímatelná plocha 76 500 m²
Počet aktiv 2 (Galerie a Office park Harfa, Obchodní Centrum Krakov)
Druh aktiv Obchodní a administrativní centra
NOI (2018) ~ 12,9 mil. EUR
Průměrná obsazenost ~ 96,5 %
Aktuální ocenění (RICS) 206 mil. EUR
Aktuální míra zadluženosti ~ 54 %
Praha 9
Zobrazit více informací

Popis

HARFA je jedním z největších obchodních a administrativních center v Praze. Celý komplex se skládá z obchodního centra HARFA o rozloze 40 500 m² a z moderních kancelářských prostor HARFA Office park s celkovou pronajímatelnou plochou 21 300 m².

Administrativní budova se rozprostírá přes 11 pater a nabízí flexibilní kancelářské prostory s nejvyššími mezinárodními standardy. Nájemníci mají k dispozici kvalitní zázemí, mohou využívat služeb mnoha restaurací, fitness centra s bazénem a vířivkou a téměř každé pracovní místo nabízí panoramatický výhled na Prahu. Komplex navíc disponuje střešní terasou, která nabízí atraktivní sportovní a multimediální atrakce.

Obchodní centrum Harfa nabízí služby více než 160 obchodů. Mezi dlouhodobými nájemníky jsou významné společnosti jako Ahold, CCC, Datart, H&M nebo Intersport.

Výhodou je atraktivní lokalita přímo na stanici metra Českomoravská u pražské O2 arény na Vysočanech. V bezprostřední blízkosti se nachází autobusové a tramvajové zastávky, nedaleko je pak vlakové nádraží Praha Libeň. Komplex disponuje dvoupodlažním podzemním parkovacím centrem s kapacitou 1600 míst.

Komplex budov byl navíc oceněn prestižním certifikátem energetické úspornosti Leed Gold

Lokalita

Praha 8
Zobrazit více informací

Obchodní Centrum Krakov se nachází v centrální části pražských Bohnic. Nájemníkům nabízí přibližně 15 700 m2 prodejních ploch na třech nadzemních podlažích a jeho návštěvníci mohou využít 300 parkovacích míst, situovaných v podzemních garážích objektu a na povrchovém parkovišti. Garáže navíc disponují dobíjecí stanicí pro elektromobily. Výhodou nemovitosti je dobrá dopravní dostupnost autem i městskou hromadnou dopravou.

Obchodní Centrum Krakov nabízí služby 70ti obchodních jednotek. Mezi dlouhodobé nájemníky patří společnosti Billa, Fit2b, Datart, Sportisimo, C&A a Česká pošta. Mezi maloobchodní značky, které jsou v centru zastoupeny, jsou společnosti Delmart, Grand Optical, Orsay a Running Sushi. Do konce roku přivítá zákazníky centra i Saunia.

O kvalitě obchodního centra svědčí i ocenění v 16. ročníku prestižní soutěži Best of Realty, ve které získala nemovitost 3. místo.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele 

Hrubá pronajímatelná plocha (GLA) 15 700 m²
Počet parkovacích míst 300
Hlavní nájemníci Billa, Fit2b, Datart, Sportisimo, C&A, Česká pošta
Footfall – posledních 12 měsíců >4,3 mil.
Zahájení provozu Q4 2013

Lokalita

Galerie

 • Cílem Retail podfondu je aktivně a efektivně spravovat aktiva (aktuálně obchodní a administrativní centrum HARFA) a využít jejích růstového potenciálu, který vychází například z doobsazení prostor či navýšení návštěvnosti díky rozvoji dané lokality.
 • Příkladem je očekávaný pozitivní dopad rozvojových plánů pro Prahu 9 na návštěvnost obchodního a administrativního centra Harfa, kdy v přímém sousedství s budovou jsou dokončovány stavby multifunkčního kongresového centra O2 Universum či desetipatrové kancelářské budovy a plánuje se výstavba hotelu a rezidenčních projektů.
 • Aktiva jsou profesionálně spravovaná, zájmy správce jsou sladěny se zájmy investorů, kdy například v případě investice do OC HARFA byl správcovské společnosti nabídnut minoritní podíl v entitě.
 • Výkonnost aktiv je pravidelně monitorovaná. Pro dosažení vyššího výnosu pro investoru je optimalizovaná struktura financování aktiva využitím poskytnutých úvěrů od komerčních bank. Zároveň jsou neustále vyhodnocovány nové akviziční příležitosti a trendy na trhu.

Indikativní podmínky a struktura poplatků pro investory podfondu

Investiční horizont Doporučený investiční horizont je min. 5 let (mohou se na něj vztahovat ustanovení o pozastavení vydávání nebo odkupování investičních akcií)
Měna EUR
Minimální investice  125 000 EUR nebo eurový ekvivalent 1 mil. CZK v případě individuálního schválení administrátorem podfondu
Oceňování podfondu K 31. prosinci kalendářního roku
Založení podfondu 10. června 2016 (datum registrace u ČNB)
Zahájení investiční činnosti podfondu 30. června 2016 (datum první akvizice)

Struktura poplatků pro investory podfondu

Vstupní poplatek 2 % z investice nebo dle dohody
Manažerský poplatek 1 % ročně z objektivní hodnoty podfondu
Výkonnostní odměna 10 % z navýšení hodnoty do 10 % čistého výnosu a 15 % z navýšení hodnoty nad 10 % (princip high-water mark)
Výstupní poplatek 0 %

 

 • Vstupní poplatek se platí jednorázově při prvotní investici a vztahuje se k výši zainvestované částky
 • Manažerský poplatek je stanovován jako 1 % ročně z hodnoty kapitálu podfondu dopočtené na základě posledního dostupného ocenění. Alikvotní část fixního manažerského poplatku je hrazena čtvrtletně
 • Výkonnostní odměna je stanovena následujícím způsobem:
  • pokud je změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím nižší či rovna 10%, výkonnostní odměna se počítá jako 10 % z této změny;
  • Pokud změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím přesahuje 10 %, počítá se výkonnostní odměna stejným způsobem jako výše uvedené plus 15 % ze změny hodnoty přesahující 10%
 • Princip high-water mark: jako high-water mark se označuje nejvyšší historické ocenění, kterého podfond dosáhl. Tento princip zajišťuje, že v případě neuspokojivé výkonnosti podfondu výkonnostní odměna nebude vyplacena. Například pokud ocenění podfondu klesne, žádná výkonnostní odměna nebude uplatněna do doby, než hodnota podfondu opět převýší high-water mark. V takovém případě výkonnostní odměna bude počítána z hodnoty nad high-water mark
Náš tým a kontakty

Jiří Hrbáček
Managing Director

Jiří joined WOOD&Co. in 2015. He has 22 years' experience in corporate finance, financial advisory, financial management, asset management and private equity. Specialising in M&A transactions, and equity and debt capital markets transactions, Jiří has worked on such deals as: the privatisation of Czech Gas Sector, Deza, BASK, ABN-AMRO, Pension Fund, VUB, and bond issues at HB Reavis.

 

Marek Herold
Portfolio manager

Marek nastoupil do WOOD & Co. v roce 2013 jako investiční ředitel. Marek se podílel na akvizičních procesech většiny aktiv do realitních fondů v Praze a Bratislavě. V současné době je předsedou představenstva Fondu a také členem dozorčí rady WOOD & Company financial services, a.s.

V roce 1999 se stal se jedním ze zakladatelů společnosti Genesis Capital - private equity fondu zaměřeného na Českou republiku a Slovensko. V roce 2005 nastoupil do nově zřízené private equity pobočky PPF (největší české soukromé finanční skupiny), kde pracoval na středně velkých až velkých obchodech v regionu střední a východní Evropy. Jako investiční ředitel byl zodpovědný za řadu projektů v České republice, na Ukrajině a v Rumunsku. V roce 2011 nastoupil do společnosti Perun Capital, private equity fondu se sídlem ve Vídni. V Perun Capital pracoval na řadě „tournaround“ projektů v Maďarsku, na Ukrajině a v Bulharsku. Marek má titul BSc a MSc z University of Bedfordshire.

Peter Turner
Director

Peter joined WOOD & Co. in 2006. He has 14 years' experience in investment banking and financial services, most recently with a focus on real estate, bond issues and private placements. Peter’s experience also includes financial services, engineering industries and construction, online, energy and waste management. Transactions and clients he has been involved with include: Prague’s HARFA, KRAKOV and ŠESKA shopping malls; the HADOVKA and GREENLINE offices; SATPO; City Home; K&K Invest Group; Fincentrum; MVVEnergie; TERMIZO; ORGREZ; Discovery Group; Real Prag; Help Financial; Window Holding; VEKRA; OTHERM; Top Wood Windows; and Warburg Pincus; among others.

Martin Šmigura
Investment Director

Martin působí ve WOOD & Company jako investiční ředitel pro skupinu realitních aktivit na Slovensku. Mezi jeho úkoly patří strategické řízení portfolia, vedení bratislavského realitního týmu a koordinace rozvoje slovenských portfoliových aktiv spadajících do fondů WOOD & Co.

Martin má více než 15 let zkušeností v oblasti poradenství pro kupující i prodávající strany, investičního bankovnictví a private equity. V průběhu let pracoval na řadě transakcích na slovenském i českém trhu ve více odvětvích, včetně energetiky, veřejných služeb, zdravotnictví, telekomunikací a dalších. Martin je aktivní také v odvětví odpadového hospodářství jako investiční ředitel skupiny KOSIT Group a je ředitelem několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co.

Martin je členem dozorčí rady společnosti WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Miroslav Hilcik
Asset manager

Miroslav je členem slovenského realitního týmu WOOD & Co. a je zodpovědný za správu dvou bratislavských aktiv, Aupark Tower a BBC5. Miroslav se stará o provozní řízení portfolia, koordinaci procesů due diligence a vedením nových akvizičních procesů.
 
Miroslav má více než osm let zkušeností ve finančním odvětví. Před svým nástupem do WOOD & Co. pracoval pro bratislavskou UniCredit Bank. Miroslav má rozsáhlé zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic pro kupující i prodávající strany a s vedením řady mandátů v energetickém, zdravotnickém, finančním a nemovitostním odvětví. 

Miroslav je také ředitelem a členem představenstva několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co. a působí jako člen investičního týmu Saneca Pharmaceuticals. 

Radovan Sukup
Asset manager

Radovan je členem slovenského realitního týmu WOOD & Co. Mezi jeho hlavní úkoly patří správa dvou bratislavských aktiv, Lakeside Park a Westend Tower. Radovan koordinuje procesy due diligence a zabývá se oceňováním a posuzováním nových akvizičních příležitostí.

Radovan má více než 9 let zkušeností ve finančním sektoru. Před svým nástupem do WOOD & Co. pracoval v oddělení auditu společnosti PricewaterhouseCoopers. Má rozsáhlé zkušenosti s poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic v různých odvětvích, jako jsou energetika, veřejné služby, silniční a železniční infrastruktura, zdravotnictví a nemovitosti. Mimo jiné je členem investičního týmu CTI Group a ředitelem a členem představenstva několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co.

Radovan je místopředsedou dozorčí rady společnosti WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Ronald Schubert
Sales Manager

Ronald se pohybuje v odvětví financí a investic již více než 20 let. Ve WOOD & Company se Ronald zaměřuje především na péči o privátní klientelu, pro kterou vyhledává investiční příležitosti a aktivně se stará o klientská portfolia.

Dříve měl Ronald na starosti prémiovou klientelu Erste Group a na pozici Senior Sales Trader v Patria Finance se staral o institucionální klientelu jak v České republice, tak i v Londýně. Působil také v řadě významných finančních a bankovních institucí mezi které patří ING, Roklen nebo IKS fondy společnosti Amundi.

Petr Beneš
Sales Manager

Petr se pohybuje v odvětví financí a investičního managementu již více než 20 let. Ve WOOD & Company má Petr na starosti zejména distribuci investičních produktů a řízení vztahu s klienty a obchodními partery.

Před nástupem do WOOD & Co. působil sedm let jako generální ředitel penzijních fondů ČSOB a tři roky zastával pozici obchodního ředitele ČSOB Pojišťovny. Petr vystudoval finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a má MBA titul z Durham University ve Velké Británií.

David Matoušek
Sales Manager

David má více než 12 let zkušeností z finančního odvětví. Do WOOD & Company nastoupil v roce 2017 na pozici obchodního manažera. Na starosti má především řízení cash-flow v klientských portfoliích a správu retailových a korporátních investičních produktů.  

Ve svých předchozích rolích působil David v řadě významných bankovních domů, jako Raiffeisenbank a Citibank, ve kterých vykonával role manažera nebo ředitele pobočky. Dříve působil v Komerční bance jako specialista investičních a pojistných produktů.


Pro více informací ohledně realitních fondů, kontaktujte níže uvedené členy týmu WOOD & Company:

Popis a struktura SICAV fondu

WOOD & Co. založila v roce 2016 WOOD & Company investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. (dále jen „WOOD & Co. SICAV“ nebo „Fond“) dle českého práva, regulovaný Českou národní bankou. WOOD & Co. SICAV je multifondovou investiční společností, která zahrnuje několik podfondů. Aktiva jednotlivých podfondů jsou od sebe oddělena. Ačkoliv se nejedná o samostatné právní entity, každý podfond je řízen zvlášť jako jedna integrovaná ekonomická jednotka. To znamená, že má své investory, investiční portfolio a pravidla a také vykazování výkonnosti podkladových aktiv. Každý podfond emituje investiční akcie, které představují podíl na majetku podfondu a jsou k dispozici ke koupi investorům. Investiční akcie dávají investorům právo odpovídajícího podílu na finančních výsledcích podfondu a také právo prodat akcie zpět fondu. Zakladatelské akcie Fondu jsou drženy WOOD & Co. a neopravňují vlastníka k podílu na finančních výsledcích jakéhokoliv podfondu. Struktura SICAV nabízí optimální podmínky pro kolektivní investování v rámci platné české legislativy. Fond je samosprávný a jeho administrativu vykonává WOOD & Company investiční společnost, a.s., která je regulovaná Českou národní bankou.

Existující podfondy jsou určeny pro kvalifikované investory a nabízí investiční příležitosti následujících typů:

 • Realitní (WOOD & Company Retail podfond a WOOD & Company Office podfond)
 • Ostatní (např. historická vozidla v podfondu „Classic Cars")

Minimální investice je 125 000 EUR, případně eurový ekvivalent 1 mil. CZK, pokud je individuálně schváleno administrátorem podfondu.

Ostatní doplňující informace ohledně WOOD & Company Office podfondu a WOOD & Company Retail podfondu můžete najít zde